Jaką mam gwarancję, że używając Państwa produktów nie aplikuje kolejnej porcji chemii na warzywa i owoce?
"Dzień dobry, chciałabym zapytać jaką mam gwarancję że używając Państwa produktów nie aplikuje kolejnej porcji chemii na warzywa i owoce? Niestety już nie raz przekonałam się że to co na etykiecie niekoniecznie ma odzwierciedlenie we wnętrzu produktu...a chęć zarobienia na ludzkich emocjach - w tym wypadku strachu przed chemikaliami towarzyszy niestety wielu firmom. Oczywiście nie zakładam z góry, że u Państwa jest podobnie po prostu jestem ostrożna bo faktycznie zależy mi na zdrowiu mojej rodziny i moim. Czy produkty posiadają jakieś certyfikaty, są przebadane przez znane instytucje?"
Doskonale rozumiem takie obawy :)

Czas czytania artykułu około 10 minut.

Spis treści:
1) Skąd pomysł na płyn do mycia owoców i warzyw?
2) Dlaczego produkty BeSymbio w ogóle powstały?
3) Nasze formulacje, certyfikaty i badania potwierdzające skuteczność

1) Skąd pomysł na płyn do mycia owoców i warzyw?

Ten płyn ma bardzo ciekawą historię. Alergolog twierdził, że moja córka ma alergie na truskawki. Nie dawało mi to spokoju, bo jedząc truskawki z ogródka wszystko było w porządku, a jeśli kupowaliśmy w sklepie od razu pojawiała się wysypka.

Dotarło do mnie, że moje dziecko nie ma alergii na truskawki tylko na chemię, która była na owocach.  Ponieważ sama woda nie wystarczyła, żeby ją usunąć zaczęłam stosować sodę, ocet a nawet ozonowanie. Niestety problem trwał. Metody te usuwały  brud, kurz, ale nie radziły sobie z pestycydami i woskami na owocach.

Dlatego jako matka wzięłam sprawy w swoje ręce. Zgłosiłam się do renomowanego państwowego Instytutu i tam ze wspaniałymi biochemikami i kadrą stworzyliśmy pierwszy produkt płyn do owoców i warzyw.

Do dziś pamietam, jak przeprowadzaliśmy badania nad skutecznością płynu. Woda, w której moczone były winogrona zawierała całą „tablicę Mendelejewa”.

Moja świadomość była coraz większa nie tylko jeśli chodzi o chemię na owocach ale również innych środków czystości. I tak płyn do owoców stał  się  początkiem współpracy  z której powstały powstały kolejne produkty.

Przejdź do produktu
Płyn do Mycia Warzyw i Owoców
2) Tak więc, dlaczego produkty BeSymbio w ogóle powstały?

Miałam bardzo ograniczone zaufanie do produktów sklepowych. Etykiety nie do końca pokazują nam co jest w środku.
To co najgorsze i najczęściej nas uczula nie jest podawane na etykiecie.

Płyny do prania są idealnym przykładem. W składzie płynów, które są dedykowane dla dzieci, często są agresywne środki drażniące. 

Dlatego też powstało BeSymbio. Bo nie znalazłam na rynku produktów naprawdę naturalnych, skutecznych i przede wszystkim bezpiecznych. Czułam się często „naciągana” tak jak Pani, która wysłała do mnie list z góry artykułu.

3) Badania i formulacje 

Dołożyłam wszelkich starań, aby jakość i skutecznośc naszych produktów była na najwyższym poziomie. Mieliśmy dużo szczęścia, że w ogóle poznałam i mam okazję pracować między innymi z dr inż. Jolantą Janiszewską - szefowej Zakładu Farmacji, Chemii Kosmetycznej i Biotechnologii w Sieci Badawczej Łukasiewicza.

PO PIERWSZE: Nasze produkty zostały docenione przez PARP za innowacje. Dzięki opracowanemu projektowi, mogliśmy przejść serię badań i opracować ostateczne formulacje. Projekt opisujący nasze innowacyjne podejście i otrzymane dofinansowanie znajduje się pod tym linkiem: Fundusze europejskie.

PO DRUGIE: Uzyskaliśmy takie składy, w których jedynym konserwantem jaki zawierają to konserwant spożywczy, czyli najdelikatniejszy z możliwych, taki który stosowany jest w żywności (a proszę pamiętać, że nasze produkty nie są przecież do jedzenia!). A np. w płynie do prania konserwanta w ogóle nie ma bo nie ma w nim wody! Nasze produkty są całkowicie bezpieczne i skuteczne.

PO TRZECIE: Produkty BeSymbio są przebadane dermatologicznie i hipoalergiczne. Wraz z Instytutem Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego przeprowadziłam badania hipoalergiczności nad każdym produktem. Badania załączam poniżej w linku: badania hipoalergiczności - link.

PO CZWARTE: Jeżeli chodzi o płyn do mycia owoców to wraz z Instytutem Chemii Przemysłowej i Biotechnologii "Łukasiewicz" przeprowadziłam dodatowe, szczegółowe badania na jego skuteczność. Poniżej certyfikat z potwierdzający skuteczność naszego płynu (kliknij aby powiększyć):


Certyfikat wystawiony przez Instytut Chemii Przemysłowej i Biotechnologii "Łukasiewicz"

PO PIĄTE: Wszystkie nasze składniki (INCI) w przeciwnieństwie do innych firm udostępniamy na naszej stronie!

Tutaj są INCI naszego płynu płynu do mycia warzyw i owoców:
Skład/Ingredients: Aqua, Glycerin, Sodium Cocoyl Glutamate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Bicarbonate, Sodium Chloride, Citrus Grandis Seed Extract, Sodium Carboxymethylcellulose, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid

INCI pozostałych produktów można sprawdzić na ich dedykowanych stronach :)

Szybkie linki do naszych bestsellerów:

- płyn do prania
- płyn do mycia naczyń
- mydło do rąk
- zestaw home

Mam nadzieję, że rozjaśniłam tę nurtującą i zarazem ciekawą sprawę! 

Do usłyszenia w kolejnym artykule, Sylwia z BeSymbio

 


Zostaw komentarz